Nõuanded - Kolimise kestvus? Tunnihind? Fikseeritud hind?

Kolimisteenuse hind, fikseeritud hindIgapäevaselt saame kõnesid, kus soovitakse teada kolimisteenuse hinda. Meie kodulehel on kenasti olemas pakutavate teenuste hinnakiri, mis on klientide huvides jaotatud veel omakorda kolme erinevasse kategooriasse:

-    kolimisteenuste hinnakiri
-    raskete esemete hinnakiri
-    pakkematerjalide hinnakiri

Üsna tihti soovitakse aga teada hoopis teenuse lõppmaksumust, mitte tunnihinda.

Miks me ei tee fikseeritud lõpphinnaga hinnapakkumisi telefoni teel ja soovime võimalikult täpset infot nagu (aadressid, korrused, liftid, kolimisauto ligipääs, kolitava vara nimekiri/maht, pakkimine jne.)?

Tihti saame vastuseid: „Meil on tavaline keskmine korter või kontor“ keskmine ja tavaline on see kliendi jaoks, sest tema ju elab/töötab seal iga päev, kuid mitte meie jaoks, kes pole seal kunagi käinud. Kindlasti ei uuri me uudishimust, mis Teil kodus/kontoris on või ei ole vaid ikka selleks, et pakkuda parimat lahendust kolimiseks.
Tihti küsitakse ka pakkumist ainuüksi tubade arvu ja korruste järgi või siis öeldakse lihtsalt, et meil ei ole palju asju ja kolida on vaja nt. lasnamäelt mustamäele. Selliste andmete põhjal me fikseeritud hinda kindlasti ei paku. 2 toalises korteris v-o 4 toalise korteri jagu asju ja vastupidi. Väga palju mõjutab kolimise hinda lifti olemasolu, korrused ja kolimisauto ligipääs välisuksele.
Samuti on kontorite/büroodega. Näiteks 10 töökohaga kontori võib ära kolida 30-40m3 tagaluukveoki ja 4 kolijaga, kuid kui tegemist on raamatupidamisteenuseid pakkuva ettevõttega või on kontoris ka eraldi arhiivi ruum, siis võib vaja minna juba mitut sõitu/autot ja rohkem tööjõudu.

Mis saab siis, kui info on ebapiisav või sootuks vale?
Kui meie teada on lift aga tegelikult ei ole, siis võib kiirest 3h kolimisest saada 5-7h vältav kolimine. Sellisel juhul tuleb uuesti üle vaadata kolimise maksumus ja fikseeritud hind, mis siis enam kindlasti ei kehti. Samuti on pakkimisega. Olukorrad, kus klient lubab kõik ise ära pakkida, kuid meie kohale jõudes tuleb meil see endal ette võtta, ei ole harvad.
See tähendab kliendile lisatunde ja kulutusi. Kliendil võivad ära jääda seetõttu kohtumised või muud planeeritud tegevused. Samuti mõjutab see ka meid. Me ei pruugi järgmise kliendi juurde jõuda õigeaegselt. Vaevalt Sullegi meeldiks, kui me jõuaksime Sinu juurde kokkulepitust 2h hiljem.

Väldime ootamatusi!
Vältimaks ootamatuid olukordi soovitame alati edastada rohkem infot kolimise kohta kui vähem. Me ei kasuta Teie poolt meile usaldatud infot kurjasti vaid kasutame seda ainult parima lahenduse pakkumiseks.

Tagasi nõuannete lehele Tutvu hindadega Saada hinnapäring